Wanawiisi lugu

Teekonna algus

Wanawiisi alustas tegevust 2016 aasta suvel, kuid meeskonna kogemus ulatub juba aastasse 2006.

Wanawiisile eelnenud aastatel tegeles ettevõtte looja, Malvo, peamiselt tänapäevaste materjalide paigaldamisega. Talviti tegi siseviimistlustöid ja suviti krohvis fassaade nii Eestis kui Soomes. 2013 aastal tegi Malvo aga kannapöörde ning asus õppima Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku ehituse erialale. Idee oli liikuda edasi pärandehituse ehk tagasi juurte juurde.

2015 aastal avastas Malvo savi kui ehitusmaterjali põneva maailma ja juba 2016 aastal sai loodud Wanawiisi ehitus OÜ, mille esmane eesmärk oli savi- ja lubikrohvi kvaliteetse paigaldusteenuse pakkumine.

Krohv kui ruumiloome algmaterjal

Meid paelub savi- ja lubikrohvi autentsus vanades hoonetes, mis annab meile võimaluse liikuda ajastutruu ja modernse tulemuse vahel. Krohviga saab luua ruumi puhtaid taustasid, samas ka efektseid ja esilekerkivaid disainpindasid.

Pärandi hoidjad

Savihoonete massiivsus samas lihttehnoloogilised lahendused ja arhitektuurne lihtsus on meid paelunud algusest peale. Ehki meid inspireerivad ka läänes levivad dekoratiivsed saviehitustehnikad, oleme peamiselt keskendunud Eestile omaste tampsavihoonete renoveerimisele. 

Meie eesmärk on luua üha enam uusi teadmisi ja algmaterjali, mis aitaks tampsavihoonete säilimisele ning taastamistele kaasa. Selleks oleme teinud teadustöid, et uurida savihoonete hetkeolukorda ning püüdnud leida lahendusi kahjustuste likvideerimiseks. 

Kuid kõige enam õpib materjali, tehnoloogiat ja lahendusi tundma ikkagi vanade hoonetega töötades. Iga hoone on erinev ja probleemkohtadele lahenduste otsimine on loov ning arendav töö.

Järjepidev areng

Huvi materjali ja ehitustehnikate vastu on meid viinud nii Prantsusmaale, Iirimaale kui ka Serbiasse õppima.

Samuti oleme osalenud Eesti meistrite koolitustel ning Eestisse kutsutud Euroopa parimate meistrite käeall

Et areneda, tuleb end pidevalt uutesse olukordadesse panna. Kuid, et mitte enda mõtetesse kinni jääda, tuleb mõista ka teisi perspektiive.

Koolitamise võlu

Oma teadmisi oleme valmis lahkesti jagama, sest ainult teadlikud inimesed saavad teha õigeid valikuid.

Kuue aasta jooksul oleme läbi viinud üle 20 koolituse ja juhendatud praktika. Oleme andnud Tartu Ülikoolis saviehituse loenguid ning juhendanud iseehitajaid nende projektide juures. Meie juures on õppimas käinud inimesi Taanist, Soomest, Kreekast ja Inglismaalt ning ambitsiooniks on oma teadmiste jagamine piiri taga.

Koos loomine

Meie huvi on Teiega ühise laua taha saada, sest ainult siis juhtub imesid. Teie soovid ja meie kogemus võivad muuta esmapilgul näiliselt tähtusetu ruumielemendi, krohvi, suure osatähtsusega ruumielemendiks.

Loome koos kodu!

Malvo Tominga

Meister, pärandi hoidja, juht

Wanawiisi kvaliteet

Wanawiisi ehitus omab kutsekvalifikatsiooni Palkmajaehitaja, tase 4 (122183) ja ECVET Earth Building sertifikaati peatükis O (Dekoratiivsed tehnikad) tase 3 ning peatükis D (Interjööri disain) tase 3

Wanawiisi ehitus OÜ
registrikood: 14087192
KMKR: EE101981277

info@wanawiisiehitus.ee
+372 5598 4268

${item.title}

Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.